Aleksandra Samoilova recepte labai spēlei

 

  • Cik nopietni Tu uztver iesildīšanos pirms spēles vai treniņa? Vai tam ir liela nozīme?

„Es neesmu no tiem sportistiem, kurš ļoti lielu nozīmi piešķir iesildīšanās vingrinājumiem. Un, ja godīgi, man ļoti nepatīk iesildīties. Taču tas ir jādara, tāpēc daru to ātri un dinamiski."

 

  • Kuras muskuļu grupas, Tavuprāt, ir visgrūtāk iekustināt, iesildīt? Ar kādiem vingrinājumiem Tu to paveic?

„Jo lielāks muskulis, jo vairāk tas jāiesilda. Man spēcīgākie ir kāju muskuļi un mugura. Tos iesildu ar skriešanu, paātrinājumu skrējieniem, lēcieniem un labu stiepšanos."

 

  • Cik svarīgi ir spēles laukumā un arī treniņos parādīt savas emocijas? Vai tas palīdz brīžos, kad fiziskais spēks sāk beigties?

„Tas ir ļoti atkarīgs no paša temperamenta. Nevajag „izsaukt" emocijas pašam, tad tas var tikai traucēt koncentrēties spēlei. Pārsvarā emocijas paņem tikai lieku spēku, tāpēc tām jānāk no sirds."

 

  • Kādu muskuļu spēku vajadzīgs attīstīt un trenēt, lai spētu smiltīs ātri pārvietoties pa laukumu negūstot traumas un nezaudējot bumbu?

„Lai nezaudētu bumbu, vajadzīga izstrādāta tehnika. Savukārt, lai ātri pārvietotos - visi kāju muskuļi. Pats svarīgākais ir tos pareizi trenēt, lai būtu ātrums un spēks."

 

  • Kādas ikdienas fiziskās aktivitātes, izņemot treniņus un spēles, Tu ieteiktu sportot gribētājiem?

„Dejas! :) Tā ir barība dvēselei un ķermenim!"

 

  • Kāds ir Tavs mīļākais iesildīšanās vingrinājums pirms spēles, kuru Tu ieteiktu visiem volejbola spēlētājiem un spēlēt gribētājiem?

„Noteikti paātrinājumi. Tos es daru pirms pašas spēles, lai paaugstinātu pulsu un būtu maksimāli iesilis sagatavojies aktīvai spēlei."

 

  • Pēc Tevis paša pieredzes, kādas var būt sekas, ja neesi pietiekami iesildijies pirms spēles?

„Ja spēle sākas uzreiz ļoti aktīvi, tad var „pārsist" elpu un var sākt griezties galva. Sliktākais variants pie sliktas iesildīšanās un aktīvām darbībām, protams, var sastiept vai pat ieplēst muskuļus spēles laikā."

 

  • Kā Tu skaidrotu jēdzienu „Sportot pareizi"? Vari ieteikt savu „recepti", kā tas darāms?

„Tehniski pareizi – tas nozīmē „sportot pareizi". Tas darāms ar kvalificētu treneru palīdzību un treniņprogrammu."

 

 

Rakstu sagatavoja: Z. Šauva

Omniva
Inventāra noma

Piedāvājam volejbola un futbola laukumu inventāra komplektu nomu

oakley saulesbrilles

Oakley saulesbriļļu izpārdošanā cenas sākot no 68,30 EUR! 
Par mums
Pievienojies
Mūsu partneri

Pirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredītiPirms nopērc, Salidzini.lv - Interneta veikali, Kuponi, OCTA kalkulators, KASKO kalkulators, Ātrie kredīti Salīdzini cenas Latvijas interneta veikalos autografika.lv